LuxenHouse.az

LuxenHouse.az

Haberler / İnşaat haberleri / Bakü Demiryolu İstasyon esaslı yenidənqurmadan sonra hizmete açıldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva Bakü Demiryolu vağzalına yeniden kurmadan sonra oluşturulan ortamla tanıştılar.

 

Vağzalın esas binasının fasadı mimari üslubunun saklı kalmak kaydıyla yeniden yapılandırıldı, binanın genelinde tamirat görüldü. Ayrıca bilet satışı kassaları, yolcu platformları modern tarzda restore edildi, yürüyen merdiven yenisi ile evezlenib. Yük, yolcu ve engelliler için asansör yüklü. Esaslı onarım sırasında burada idari odalar, modern standartlara uygun ticaret ve catering nesneleri kurulan, ana-çocuk odaları, bekleme salonu, depolama kameraları yolcuların kullanımına verildi. Binada yolcular ücretsiz Wi-Fi sisteminden de kullanacaklardır. Esaslı onarım ve onarım çalışmaları kapsamında dördü vağzala, dördü ise şehre çıkış için modern düzeyde 8 tünel de oluşturuldu.

 

Devlet başkanına ve hanımına vağzal binasında oluşturulan durum merkezi hakkında da bilgi verildi. Merkezden gözlem kameraları aracılığıyla vağzal arazisine kontrol edilir.

 

Vağzal binasının ikinci katında 2 sayılı "KOLAY programı" faaliyet gösteriyor. Başkan Administrasiyanın kolluk ile iş şöbesinin müdiri Fuad Elesgerov ve Başkan yanında Vatandaşlara Hizmet ve Sosyal Yenilikler için Devlet Ajansı Başkanı İnam Kerimov devlet başkanına ve hanımına merkez hakkında bilgi verdiler.

 

Devlet başkanı ve eşi demiryolu platformunda farklı yönlere hareket eden trenlerin durakları ve yolcular için oluşturulan ortamla tanıştılar. Vağzalın 7 platformu ve 8 yolu da yapılan çalışmalar kapsamında tamir edildi, platformlarda ikili koltuk yüklü. Burada yapılan esaslı onarım çalışmaları sırasında resmi temsilciler salonunda modern düzeyde tamir edildi.

 

Bakü Demiryolu vağzalına oluşturulan ortamla tanışan Cumhurbaşkanı topluluğa başarılar diledi.

 

*** 11.12

 

Bakü Demiryolu İstasyon esaslı yenidənqurmadan sonra fevralın 10-da hizmete girdi.

 

APA-nın haberine göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mehriban Aliyeva Bakü Demiryolu vağzalına yenidənqurmadan sonra oluşturulan ortamla tanıştılar.


 

En çok bakılan 5 şirket

Son resim

gallery

Son video

Son eklenmiş şirket

Embawood mobilya mağazası - 2
Zincir mağazalar, hizmetler, perakende satış mağazaları